Kestamit

Kestamit

iş makinelerinde yüksek darbeye karşı dayanıklılık gerektiren yerlerde kullanılan kestamit; düşük sürtünme katsayısı, ekonomik olması ve kolay işlenebilirliği sebebiyle tercih edilmektedir.
Kullanım alanı her geçen gün daha da artan kestamitten kasnak, makara, taşıyıcı, dişli, aşınma yatakları, sürtünme plakaları ve burç  gibi makine ekipmanları üretilmektedir.
Kestamitte standart ürünlerin yanı sıra müşterilerimizin ihtiyacına göre istenen şekil, boyut ve adetlerde de üretim yapmaktayız.
kestamit 1,2 gr / cm³

::

Kestamit, polyamit grubundan bir malzemedir, döküm yoluyla imal edilir, sıkı birde dokuya ve sertliğe sahiptir. Dişli yapımında özellikle büyük çapta dişlilerde tercih edilir. Dişlilerin yataklanmasını düzgün yapılması koşulu ile uzun süreli dayanım elde edilir. Kestamit’in üstünlüğü de aşınma mukavemetinin çok yüksek olmasıdır. Metallerle sürtünerek çalışma durumunda dahi çok yüksek aşınma dayanımına ulaşır. Bu özelliğinden dolayı çelik halat makaralarında kullanılabilir. Ölçü stabilitesi açısından polyamit 6’ya (ekstrüzyon polyamit) nazaran daha iyi sonuç verir. Daah çok makaralar, dişliler, kasnakalr, yataklar, çarklar, zincir klavuzları, havai hat ve teleferik makaralarında tercih edilir.

_____________________________________

Castermid; Kestamit dökümpoliamid’in kısaltılmış ismidir.Ülkemizde kestamit ismi ile tanınan bu plastik türünün en önemli özelliği sertliğinin ve darbe mukavemetinin yüksek olmasıdır.Bunların yanı sıra sürtünme katsayısının düşük olmasıve ekonomik olması metallere ikame bir ürün olmasını sağlar.Kimyasal dayınımın iyi olması ve kolay işlenebilmesi ayrıca artı bir özelliktir.

KULLANIM ALANLARI

Özellikle ağır sanayi olmak üzere yüksek darbe dayanımı gerektiren ve üzerinde yüksek mukavemet uygulanacak yerlerde kullanılır.Hadde yataklamalarında, mil, kasnak, dişli, burç, kızak ve makine parçaları yapımında kullanılmaktadır.

Çeşitli Kullanım Alanları
İş ve İnşaat Makineleri Parçaları
Rulo, Silindir, Bobin Kaplamaları
Aşınma Plakaları
Besleme Vidaları
Araba Tekerlekleri
Manifotlar

Rüzgar Gülü Kanatlarında 

Kestamit genel olarak sıkı bir dokuya ve sertliğe sahiptir. Mekanik dayanım değeri çok iyidir. Dişli yapımında özellikle büyük çaplı dişlilerde tercih edilir. Dişlilerin yataklamasını düzgün yapılması koşulu ile uzun süreli dayanım elde edilir. Castermid’in üstünlüğü de aşınma mukavemetinin çok yüksek olmasıdır. Metallerle sürtünerek çalışma durumunda daha çok yüksek aşınma dayanımına ulaşır. Bu özelliğinden dolayı çelik halat makaralarında kullanılabilir. Ölçü stabilitesi açısından polyamid 6’ya ( ekstrüzyon poliamid ) nazaran çok daha iyi sonuç verir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s